چرا باید سفارش برنامه نویسی اکسل بدهیم ؟

در این مقاله می خواهیم در خصوص ضرورت سفارش برنامه نویسی اکسل و همچنین مراحل و راهکارهای برنامه نویس در اکسل صحبت کنیم.پس با ما همراه باشید

همه ما در طول روز با یک سری عملیات و محاسبات تکراری در اکسل رو به رو هستیم و هر کدام از این فایل ها و برنامه ها زمان زیادی را می طلبد. در این صورت نیاز داریم که این عملیات خودکارسازی بشوند و وقت بسیار زیادی از ما صرفه‌جویی گردد.

حتی زمانی می رسد که ما عملیات بسیار پیچیده محاسباتی داریم که با توابع و ابزارهای عادی اکسل امکان محاسبه مقادیر مورد نظرمون رو نداریم و نیاز هست که این عملیات به صورت سریع و با دقت بالا برای ما انجام شوند.

مثال:

فرض کنیم یک برنامه انبارداری تحت اکسل میخواهیم داشته باشیم اولین راهی که به ذهن می رسد این است که یک سری جداول در اکسل طراحی کنیم و با ورود داده به این جدول ها بتوانیم موجودی انبار را محاسبه نماییم، و گزارش گردش کالا و گردش هر مشتری را به تفکیک گزارش بگیریم.

چیزی که مسلم است این است که ورود اطلاعات به این جداول با توجه به اینکه راستی‌آزمایی و فرمت بندی نمی شوند با مشکلات بسیار زیادی همراه است به خصوص زمانی که کاربری غیر از طراح فایل می‌خواهد با آن کار کند. حتی در زمان ثبت خروج کالا کنترلی وجود ندارد که مثلا بگوید با این مقدار خروجی کاردکس انبار شما منفی خواهد شد.

پس چه باید کرد؟

در این صورت برنامه نویسی در اکسل به کمک ما می آید یعنی این که با طراحی فرم ها و فیلتر کردن و یا صافی داده ها قبل از ورود به جداول اطلاعاتی از این اشتباهات جلوگیری می‌شود

همچنین اگر فیلد خالی بماند و یا مقداری اشتباه وارد شود اطلاعات در جداول اکسل وارد نمی شوند و کاربر را از خطای ورود اطلاعات آگاه می سازد.

همچنین طراحی گزارشات داینامیک و پویا با توابع عادی اکسل کاری بسیار پیچیده و گاهی غیر ممکن به نظر می رسد بنابراین با کدهای قدرتمند VBA و همچنین فرم های از پیش طراحی شده با زدن یک کلید می توان گزارش مورد نظر خود را از جداول استخراج کرد.

 

 

 

 

فرض کنید مدیر فروش یک شرکت هستید گزارشاتی که شما نیاز دارید شاید به صورت زیر باشد

۱- در کدام ماه از سال بیشترین فروش را داشتیم و همچنین میزان تخفیفات برگشت از فروش ها در کدام ماه دارای بیشترین مقدار و در کدام ماه دارای کمترین مقدار بوده است؟

۲- کدام محصولات فروش بیشتری نسبت به سایرین داشتند؟

۳- محصولات پرفروش ما را بیشتر کدام مشتریان خرید کردند؟

۴- کدام بازاریاب بهترین عملکرد را نسبت به سایرین داشته است؟

۵- در کدام یک از مناطق تحت پوشش، برگشت از فروش محصولات بیشتری داشتیم؟

شما به عنوان مدیر فروش شاید سوالات بسیار زیادی مانند اینها داشته باشید و هر بار با به روزرسانی اطلاعات نیاز به طراحی از صفر تا صد گزارشات را داشته باشید که قاعدتاً زمان بسیار زیادی از شما و از مجموعه شما خواهد گرفت.

شما با سفارش برنامه اکسل می توانید تمام گزارشات را در قالب های از پیش تعریف شده با زدن یک کلید استخراج نمایید تا در زمان بسیار ارزشمند خود صرفه جویی زیادی داشته باشید.

ما با طی کردن مراحل زیر برای شما یک برنامه جامع و کاربردی طبق نیاز شما، طراحی کرده و در اختیار شما قرار خواهیم داد.

برنامه نویسی اکسل
برنامه نویسی اکسل
برنامه نویسی اکسل
برنامه نویسی اکسل
برنامه نویسی اکسل

مرحله برنامه ریزی و امکان سنجی

تیم طراحی و مشاوره اکسل باز در این مرحله طی ملاقات حضوری و یا غیر حضوری اقدام به استخراج و نیازمندی های نرم افزار درخواستی مشتری می پردازد

زیرا مشتریان عمومی معمولاً تصور مفهومی، انتزاعی و مبهمی از نتیجه نهایی خواسته‌هایشان دارند و نمی‌دانند به درستی نرم‌افزار مورد نظرشان چه کاری باید انجام دهد.

طبق تجربه سال های گذشته، در این مرحله معمولا پیشنهاداتی نیز از سوی تیم طراحی اکسل باز ارائه می شود که تاکنون با استقبال زیادی روبرو بوده است.

مرحله تحلیل و طراحی دیزاین برنامه

بعد از نیاز سنجی مشتری و در نظر گرفتن تمام امکانات و کارکردهای مد نظر ایشان، نوبت به تحلیل و طراحی محیط کاربری برنامه می رسد.

در این مرحله با توجه به اطلاعات دریافتی از مشتری، لوگو و رنگ کسب و کار ایشان، اقدام به طراحی رابط کاربری و مدل فرمها می کنیم.

پس از پایان کار سفارش برنامه اکسل ، تمام مراحل به رویت و تائید مشتری خواهد رسید.

همچنین Deadline و زمان بندی مراحل پروژه به مشتری اعلام می شود.

مرحله برنامه نویسی برنامه

در این مرحله، پس از اینکه طراحی و گرافیک برنامه به تائید کارفرما رسید.کد نویسی و برنامه نویسی برنامه آغاز شده و بسته به گستردگی و نوع برنامه اکسل درخواستی ممکن است بین یک روز تا یک هفته زمان ببرد

در برنامه نویسی اکسل و اکسس از توابع بسیار کاربردی اکسل و زبان قدرتمند VBA استفاده خواهد شد.

یکی از ویژگی های بارز تیم برنامه سازی و برنامه نویسی اکسل باز، سادگی کاربری و سرعت بالای برنامه ها می باشد

مرحله ارتقا و بروزرسانی نرم افزار براساس آخرین تغییرات و امکانات آفیس

همان طور که می دانیم، فناوری اطلاعات هر روز شاهد تغییرات بزرگ و کوچکی می باشد که معمولا این تغییرات باعث بهبود و پیشرفت نرم افزارها می شوند.

در ساخت و خرید برنامه اکسل و برنامه های کاربردی دیگر در اکسل باز همیشه سعی می شود برنامه تولید شده مطابق اخرین نسخه نرم افزارهای آفیس باشد تا از حداکثر امکانات آن استفاده نمائیم

مرحله تحویل به مشتری و شروع پشتیبانی

پس از پایان طراحی و تولید برنامه، نرم افزار نهایی تحویل مشتری می شود.

از این مرحله به بعد وارد مرحله پشتیبانی و نگهداری برنامه تحویل شده می شویم. پشتیبانی اکسل باز به صورت تمام وقت پاسخگوی سوالات و پشتیبان شما خواهد بود

لطفا برای سفارش برنامه خود با شماره ۰۹۱۵۲۵۹۴۰۹۵ تماس بگیرید

  • در صورتی که انتقاد، پیشنهاد و یا سوالی دارید که در توضیحات ارائه شده پاسخ آن را نیافتید.
  • در صورتی که نیاز با مشاوره و یا راهنمایی برای طراحی نرم افزار دارید.
  • در صورتی که می خواهید مشاوره حضوری داشته باشید
  • و در صورتی که هرگونه ابهامی در خصوص سفارش برنامه نویسی اکسل دارید.

فرم زیر را تکمیل نمائید تا با شما تماس بگیریم

فرم سفارش طراحی برنامه اکسل

در این فرم می توانید مشخصات برنامه درخواستی خود را وارد نمائید
  • لطفا توضیحات کاملی در خصوص برنامه درخواستی خود بنویسید.

برخی از برنامه های سفارشی تولید شده توسط اکسل باز را در ادامه مشاهده می نمائید

در صورت بروز هرگونه سوال و ابهام با شماره ۰۹۱۵۲۵۹۴۰۹۵ تماس بگیرید